Vydejte se s dětmi na dětskou stezku s Rakeťákem. Připraven je zábavně - poučný program s odměnou na konci.

„Cosmos Discovery je výstava plná originálních exponátu, které potěší fanoušky a odborníky na kosmonautiku. Ale je také skvělým tipem na rodinný výlet. Pro děti již máme zvukového průvodce, sluchátko, které je provede celou výstavou. Nyní jsme připravili veselou naučnou stezku, na které děti pomocí Rakeťáka projdou kosmickým výcvikem a získají poklad. 

Naučná stezka bude fungovat až do konce prázdnin, kdy výstava opustí Brno i Českou republiku.  

SPECIÁLNÍ AKCE PRO BABIČKY A DĚDEČKY S DĚTMI

V každý všední den od 9 hod do 15 hod je ZDARMA vstup pro 1 dítě do 15 let, které přijde v doprovodu 1 platícího seniora – nad 65 let. Proto babičky a dědečkové, vezměte na výstavu vnoučata, budou to mít zdarma! Využijte této příležitosti, jak potěšit vnoučátka

Naučná stezka „Kosmický výcvik s Rakeťákem“ dětem hravým způsobem předá zajímavé informace, děti si spolu s Rakeťákem vyplní zábavný kvíz a odhalí tajemné heslo, které je dovede k pokladu. Navíc dětem zůstanou velké barevné desky se spoustou doplňujících hádanek a obrázků, které si budou moci vyplnit doma.

Výstava Cosmos Discovery je jedinečný projekt, který má v Brně svoji českou premiéru. Výstava vznikla ve spolupráci s americkou NASA a na více než 200 originálních exponátech mapuje vývoj kosmonautiky v USA, ale i v Sovětském svazu. Zastoupena je také česká stopa ve vesmíru.

Na výstavě Cosmos Discovery vstoupíte na palubu orbitální stanice MIR, kde zažijete pocity kosmonautů v mikrogravitaci. Projdete kokpitem raketoplánu Columbia nebo nahlédnete do ruské lodi Sojuz. Nechybí mise Apollo, ani současné pokusy o dobytí Marsu.

Náročný výcvik kosmonautů i 3D realitu zažijete v Cosmocampu, který je součástí výstavy. 

×

Dětská zábavně-poučná stezka s Rakeťákem, provede Vaše děti výstavou. Na jejím konci čeká dítka odměna!